Basketball – OASIS – MLS – Results

DIVISION C

Medals

Boys

Gold

Abi Mansour Ron

Silver

Semaan Theo

Bronze

Metri Dimitri

DIVISION C

Medals

Girls

Gold

Aghdamelian Chloe

Silver

Fares Sarah

Bronze

Nassar Ella

DIVISION D

Medals

Boys

Gold

Diab Raoul

Silver

Kaady Elio

Bronze

Yammine Mateo

DIVISION D

Medals

Girls

Gold

Wehbe Karen

Silver

Gholan Christie

Bronze

Melhem Elsy

DIVISION E

Medals

Boys

Gold

Khoury Christopher

Silver

Alam Charbel

Bronze

Abdallah Rakan

DIVISION E

Medals

Girls

Gold

Zoghbi Katalina

Silver

Assaad Cherly

Bronze

Assaad Marly

DIVISION F

Medals

Boys

Gold

Saghbini Patrick

Silver

Cherfan Peter

Bronze

Saghbini Joseph

DIVISION F

Medals

Girls

Gold

Zakhem Talia

Silver

Choueiry Angelina

Bronze

Haber Leonie

DIVISION G – Debutants

Medals

Boys

Gold

Khoury Eddy

Silver

Jarjoura Julien

Bronze

Hachem Marc

DIVISION G

Medals

Girls

Gold

Arslanian Tami

Silver

Fares Daisy

Bronze

Tachidjian Michelle

DIVISION G – Avances

Medals

Boys

Gold

Yammine Charbel

Silver

Eid Joe

Bronze

Soueid Charbel

DIVISION H – Debutants

Medals

Boys

Gold

Saghbini Joseph

Silver

Abi Rizk Joe

Bronze

Rechdan Eliot

DIVISION H

Medals

Girls

Gold

Chiniara Maria

Silver

Feghali Catherine

Bronze

Ghanem Benitta Rafqa

DIVISION H – Avances

Medals

Boys

Gold

Chaar Bahij

Silver

Salloum Elie

Bronze

Khalil Kevin

DIVISION I

Medals

Boys

Gold

Khoury Joseph

Silver

Aoun Anthony

Bronze

Ghosn Chris

DIVISION I

Medals

Girls

Gold

Mouaness Maria Charbella

Silver

Salameh Nai

Bronze

Bejjani Clara

Basketball – OASIS – AIS – Results

DIVISION C

Medals

Boys

Gold

Khoueiry Charbel

Silver

Saliba Ryan

Bronze

Adas Ghadi

DIVISION D

Medals

Boys

Gold

Turk Nicolas

Silver

Abou Rizk Endy

Bronze

Rizk Angelo

DIVISION E

Medals

Boys

Gold

Rizk Christopher

Silver

Kallassy Karl

Bronze

Rizk Alexandre

DIVISION E

Medals

Girls

Gold

Asmar Rhea

DIVISION F

Medals

Boys

Gold

Abou Jaoudeh Ghassan

Silver

Khoury Miguel

Bronze

Vladisavljev Milan

DIVISION G

Medals

Boys

Gold

Jaber Angelo

Silver

Edmond Mario

Bronze

Saab Alexandre

DIVISION G

Medals

Girls

Gold

Seif Marie Jose

DIVISION H

Medals

Boys

Gold

Edmond Georgio

Silver

Marion Jad

Bronze

Saouma Jason

DIVISION H

Medals

Girls

Gold

Agassi Lea

Silver

Rizk Jane

Bronze

Abla Maria Christy

DIVISION I

Medals

Boys

Gold

Zohrob Eddy

Silver

Saleh Cedric

Bronze

Rizk Jonas

Football – OASIS – MLS – Results

DIVISION C – Girls

Place

Medal

Name

1st

Gold

Nassar Ella

2nd

Silver

Chahine Preciella

3rd

Bronze

Aghdamelian Chloé

DIVISION C – Boys

Place

Medal

Name

1st

Gold

Mattar Oliver

2nd

Silver

Eid Sam

3rd

Bronze

Kazarian Georges

DIVISION D – Girls

Place

Medal

Name

1st

Gold

Gholan Christie

2nd

Silver

Yammine Céline

3rd

Bronze

Kahalé Chloé

DIVISION D – Boys

Place

Medal

Name

1st

Gold

Romanos Paolo, Rizkallah Kevin, Accary Charbel, Fares Jason, Yammine Matéo

2nd

Silver

Rizkallah Rayman, Saliba Georges, Tohmé Charbel, Machaalani Andrew

3rd

Bronze

Sarkissian Guy, Abi Abdallah Sam, Mitilian Serge, Yazbeck Peter

DIVISION E – Girls

Place

Medal

Name

1st

Gold

Mir Perla

2nd

Silver

Bou Nader Léa

DIVISION E – Boys

Place

Medal

Name

1st

Gold

Nehmé Lorenzo, Saghbini Alex, Hatem Julien, Nissé Oliver, Ibrahim Rizk Hady, Haddad Samuel

2nd

Silver

Barakat Anthony, Bou Nader Robert, Chaanine Michael, Itani Karim, Mahmasany Mahmoud

3rd

Bronze

Nehman Michael, Abi Haidar Chris, Choueiry Marc, Charlajian Sean, Aoun Edward, Abou Jaoudé Renato

DIVISION F – Boys

Place

Medal

Name

1st

Gold

Kiwan Tony, Hitti Elia, Bou Fayad Ralph, Hasrouni Daniel, Saifan Riad

2nd

Silver

Moudalal Zein, Abboud Charbel, Saghbini Patrick, Sakr Mark, Nehmé Carl, Sokhon Anthony Joe

3rd

Bronze

Naaman Paolo, Mir Saad, Abi Raad Jeremy Joe, Saliba Charbel, Abou Antoun Michel

DIVISION G – Filles

Place

Medal

Name

1st

Gold

Arslanian Tamy

DIVISION G – Garçons

Place

Medal

Name

1st

Gold

Char Martin, Char Giovanni, Khoury Eddy, Soudit Emmanuel, Saad Matéo

2nd

Silver

Choueiry Elyson, Rameh Chebli Victor, Roukoz Jimmy, Abi Mansour Raymond, Rizkallah Jean Paul

3rd

Bronze

Costantine Jad, Nassour Tony, Atoui Adam, Barsoum Remy, Imad Jason

DIVISION H – Filles

Place

Medal

Name

1st

Gold

Bedirian Gali

2nd

Silver

Feghali Katherine

3rd

Bronze

Mezher Aya Maria

DIVISION H – Boys

Place

Medal

Name

1st

Gold

Soboh Joe, Bechara Ralph, Bedirian Garod, Tuludjian Ryan, Wendorff Richard

2nd

Silver

Yazbeck Paul, Assaly Jason, Fatta Selim, Yammine Patrick, Hachem Mark

3rd

Bronze

Ghanem Georges, Zeidan Adel, Alam Daniel, Kahaly Kevin, Khoury Karim