Basketball – OASIS – AIS – Results

DIVISION C

Medals

Boys

Gold

Noujeim John

Silver

Salmo Karl

Bronze

Fayad Andrew

DIVISION C

Medals

Girls

Gold

Saliba Rebecca

DIVISION D

Medals

Boys

Gold

Sarkis Anthony

Silver

Kiwan Chris

Bronze

Fayad Jovan

DIVISION D

Medals

Girls

Gold

Salameh Nay

Silver

Dib Ryana

DIVISION E

Medals

Boys

Gold

Najjar Eliot

Silver

Saliba Ryan

Bronze

Rouphael David

DIVISION F

Medals

Boys

Gold

Madkour Salim

Silver

Bteich Chris

Bronze

Kmeid Antoine

DIVISION G

Medals

Boys

Gold

Salameh Ryan

Silver

Rizk Christophe

Bronze

Najjar Alaa

DIVISION G

Medals

Girls

Gold

Rizk Emma

Silver

Kayem Clara

DIVISION H

Medals

Boys

Gold

Sawma marc

Silver

Sawma Jason

Bronze

Matar Anthony

DIVISION H

Medals

Girls

Gold

Saliba Perla

DIVISION I

Medals

Boys

Gold

Boueiz Riwan

Silver

Sawma Georges

DIVISION I

Medals

Girls

Gold

Sawma Joy

Basketball – OASIS – MLS – Results

DIVISION C

Medals

Boys

Gold

Bader Cedric Joe

Silver

Fares John

Bronze

Zein Ray

DIVISION C

Medals

Girls

Gold

Alam Marita

Silver

Hitti Chloe

DIVISION D

Medals

Boys

Gold

Bachir Enzo

Silver

Abou Baker Mahdy

Bronze

Zein Ralph

DIVISION D

Medals

Girls

Gold

Rajji Elise

Silver

Tohme Aya

Bronze

Nasrallah Mia

DIVISION E

Medals

Boys

Gold

Elias Ghady

Silver

Bedirian Hovic

Bronze

Bachir Giovanni

DIVISION E

Medals

Girls

Gold

Chahine Preciella

Silver

Asmar May

DIVISION F

Medals

Boys

Gold

Rizkallah Rayman

Silver

Nakhle Elio

Bronze

Abou Fayçal Pierre

DIVISION G

Medals

Boys

Gold

Mir Saad

Silver

Iskandar Leonardo

Bronze

Kataya Khalil

DIVISION G

Medals

Girls

Gold

Challita Maria

Silver

Mir Perla

Bronze

Saad Tia

DIVISION H

Medals

Boys

Gold

Boueiz Pierre

Silver

Kazzi Brian

Bronze

Zeidan Adel

DIVISION H

Medals

Girls

Gold

Ziadeh Kristy

Silver

Boutros Joy

Bronze

Bedirian Gali

DIVISION I

Medals

Boys

Gold

Khoury Firas

Silver

Fata Salim

Bronze

Chaaya Christopher

DIVISION I

Medals

Girls

Gold

Khadra Nour

Silver

Salameh Lana

Bronze

Karpelian Julie

Football – OASIS – MLS – Results

DIVISION C – Girls

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Chahine Pria

2nd

Silver

Hitti Chloe

DIVISION C – Boys

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Zein Ray

2nd

Silver

Boutros Chris

3rd

Bronze

Makhoul Michael

DIVISION D – Girls

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Mourad Kate

2nd

Silver

Tohme Aya

DIVISION D – Boys

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Zein Ralph

2nd

Silver

Kataya Youssef

3rd

Bronze

Khoury Yoan

DIVISION E – Boys

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Abboud Marc, Abou JaoudeLucas, Ammar Maroun, Makhoul Charbel, Ayoub Angelo.

2nd

Silver

Baroudy Theo, Eid Sam, Hachem Jimmy, Khalife Tym, Khodor Haidar Youssef.

3rd

Bronze

Boutros Joseph, Harb Anthony, Makdissy Rayen, Nissi Paolo, Abi Aad Michel.

DIVISION F – Boys

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Atallah Anthony, Torbey Chris, Nassour Charbel, Sassine Gabriel, Semaan Elie.

2nd

Silver

Hajj Carl, Nawar Keegan, Hourany Oliver, Eid Kevin, Bou Chamoun Peter.

3rd

Bronze

Rizkallah Kevin, Saade Jason, Radi Tony, Saliba Georges, Nakhle Elio, Seraydarian Sergey.

DIVISION G – Girls

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Abdallah Lea

DIVISION G – Boys

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Hachim Edmond, Saliba Charbel, Costantine Ghadi, Kachouh Kris, Nicolas Julien, Sakr Marc.

2nd

Silver

Bou Nader Robert, Yazbeck Christian, Massoud Nicolas, Abou Mourad Raoul, Massoud Paolo, Chaanine Michel.

3rd

Bronze

Atallah Rayan, Kataya Khalil, AbouBaker Ali, Nissi Oliver, Houry Hadi, Naaman Paolo.

DIVISION H – Girls

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Ziadeh Christy

2nd

Silver

Bedirian Gali

3rd

Bronze

Hourani Jennifer

DIVISION H – Boys

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Massoud Patrick, Costantine Jad, Khoury Eddy, Khoury Karim, Sakr Karl.

2nd

Silver

Nicolas Marc, Nicolas Elie, Moussa Paul, Hajj Anis, Assaly Chris.

3rd

Bronze

Barsoum François, Barsoum Remy, Assaly Jayson, Germanos Patrick, Sabra Elia.

DIVISION I – Girls

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Gezer Melanie

DIVISION I – Boys

Pl.

M.

Name

1st

Gold

Mezher Anthony, Chamoun Raoul, Bassous Carl, Saab Ryan, Eid Charbel.

2nd

Silver

Tabet Anthony, Ibrahim Maurice, HaberAndrian, Tabet Jason, Ghaleb Joseoh.

3rd

Bronze

Fawaz Gustav-Joe, Kazzi Jose, Massaad Ralph, Haidamous Ram, Haykal Yorgo.